Здирництво! Випадки примусового пожертвування в посольствах України це вже система правління Порошенка? Який сором!

381ec732e3309aa7c9e5b1a57bcc4e53_cПан Сото розповідає, що візові питання вирішує в консульстві Ганна Пророк. Щоразу віза коштувала Карлосу по сто доларів, а ось сума внеску добровільна, але має певні рамки – від 80 доларів. "Вона, Ганна Пророк, радить написати цей лист власноруч і віддати кошти на благодійність без чека", — стверджує він. Об этом сообщает dosye-ukr.in.ua со ссылкой на СМИ.


Ми припускаємо, що пан Карлос може мати власний інтерес, роблячи такі гучні заяви, і шукаємо іншого свідка.


Це пан Сергіо Пенья Серрано, також одружений з українкою. Він підтверджує, що в посольстві на стенді "Інформація" справді висить приклад листа про добровільні пожертви. "На столі лежала форма листа, яку треба було відтворити, про те, що я добровільно жертвую гроші на Донбас", — каже він. Сергіо розповідає, що його обурили такі нав’язливі заклики до благодійності. "Консул сказала, що немає жодного стосунку до цього документу, тоді я відповів, що вони мають забрати його з консульського відділу. Я спитав, що це за папірець? Вона сказала, не знаю!", — розповів мексиканець і додав, що нічого платити не став. Утім, коли настав час забирати візу, Сергіо не пустили до посольства. "За візу я сплатив особисто в руки консулу, не через банк. Жодного чека не отримав. Це було дуже дивно. Вона не дозволила мені зайти, а гроші взяла на задньому дворі посольства", — стверджує чоловік.


Нам вдалося додзвонитися до консула України в Мексиці Ганни Пророк. Спершу вона сказала, що нічого не знає про благодійність: "Такого бути не може. Я такого випадку не знаю". Із третього дзвінка пані консул щось таки пригадала: "Якщо громадяни здають гроші на АТО – це їхня особиста справа, а не моя".


У Міністерстві закордонних справ розпочали перевірку запиту журналістів, але порушень не знайшли. Виявляється, гроші на потреби війська збирають із 2014 року. "Я маю повідомити, що це добровільна справа, отже, ініціативно окремі співробітники виявили бажання формувати ці кошти і передавали їх в київський військовий госпіталь на лікування військових, які опинился в зоні бойових дій", — пояснив заступник директора консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич.


posolstvo-ukrainyi_c_c_cЗа нашими даними, посольство України в Мексиці за запитом МЗС відзвітувало про зібрані кошти – на сьогодні ця сума перевищила 5 тисяч доларів. Кошти, на думку дипломатів, доставляють дипломатичною поштою. Ми обдзвонили з десяток інших дипустанов із запитанням, чи закликають вони іноземних громадян скидатися на війну в Україні, але здебільшого всі мовчать. Відгукнулися лише в посольстві України в Лівані – там гроші консульський відділ не збирає. "Ми не можемо це поєднувати з видачею віз. Це буде виглядати, як певний натяк оплати за візу", — пояснив тамтешній посол.


Вигодонабувачем мексиканської допомоги має бути столичний шпиталь, але там інформацію не підтверджують. Охоронець пояснив, що коментарів без дозволу головного управління Генштабу ніхто не дає, а волонтери ні сном ні духом про мексиканських доброчинців, які збирають допомогу шпиталю, не знають. "З ваших вуст ми перший раз це все почули, чесно кажучи. Самим уже стало цікаво", — зізналися представники "Волонтерської сотні". Журналісти направили до МЗС додатковий запит із пропозицією провести службове розслідування.


Джерело статті: “http://strelaua.com/mirovye-novosti/zdirnitstvo-vipadki-primusovogo-pozhertvuvannya-v-posolstvah-ukrayini-tse-vzhe-sistema-pravlinnya-poroshenka.-yakiy-sorom.html”